biuro@tlumaczenia-capital.pl
 
 
 

Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne są specyficznym rodzajem tłumaczeń. Teksty i dokumenty techniczne wymagające przekładu mogą mieć zróżnicowaną tematykę, format oraz stopień trudności. Tłumaczenia techniczne dotyczą przekładów o tematyce technologicznej, budowlanej, motoryzacyjnej czy naukowej. Dziedziny, które często wykorzystują tłumaczenia techniczne to m.in.:

 • energetyka
 • inżynieria, budownictwo, CAD
 • przemysł samochodowy i lotniczy
 • automatyka, robotyka, mechanika
 • hutnictwo, kolejnictwo
 • rolnictwo
 • materiałoznawstwo
 • oraz wiele innych

Tłumaczenia techniczne – Tłumacze-specjaliści

W związku z tym, że tłumaczenia techniczne dotyczyć mogą tekstów z wielu różnorodnych specjalistycznych dziedzin, ich poprawne wykonanie możliwe jest wyłącznie przez tłumaczy, którzy poza doskonałą znajomością języka mają również wiedzę, doświadczenie i wykształcenie w danej dziedzinie. Tłumaczenia techniczne, ze względu na specjalistyczną terminologię i fachowe nazewnictwo, są w naszym biurze powierzane tłumaczom, którzy poza umiejętnościami językowymi mają też dogłębną znajomość tematu, dzięki ich wykształceniu kierunkowemu. Współpracujemy z tłumaczami, którzy są inżynierami bądź specjalistami różnych dziedzin nauki i techniki.  Specjalistyczne wykształcenie naszych tłumaczy umożliwia w pełni zrozumieć teksty poddawane przekładowi i, co najistotniejsze, zastosować słownictwo i terminologię właściwe dla danej tematyki.

Tłumaczenia techniczne – jakich tekstów dotyczą?

Najczęściej realizowane dla naszych Klientów tłumaczenia techniczne dotyczą takich tekstów i dokumentów jak:

 • tłumaczenia techniczne dokumentacji technicznej, fabrycznej, konstrukcyjnej
 • tłumaczenia techniczne dokumentacji z prac badawczo-rozwojowych (Research and Development – R&D),
 • tłumaczenia techniczne instrukcji obsługi (np. maszyn przemysłowych, sprzętu motoryzacyjnego, sprzętów AGD i RTV, oprogramowania komputerowego)
 • tłumaczenia techniczne instrukcje montażu i konserwacji ( np. linii produkcyjnych i technologicznych)
 • tłumaczenia techniczne opisów maszyn i urządzeń
 • tłumaczenia techniczne NORM oraz Dokumentacji przetargowe takich jak SIWZ,
 • tłumaczenia techniczne karty charakterystyki
 
tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczenia techniczne w CAPITAL – gwarancja jakości

Tłumaczenia techniczne realizowane przez biuro tłumaczeń CAPITAL są zawsze najwyższej jakości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że sporządzane są one przez osoby świetnie znające język, jak i posiadające doświadczenie i kierunkowe wykształcenie w danej dziedzinie, co umożliwia zastosowanie właściwego dla danej tematyki słownictwa i gwarantuje zachowanie pełnej spójności tłumaczonych tekstów. Ponadto, każde tłumaczenia techniczne jakie realizujemy, przechodzi serię procedur i kontroli mających na celu wyeliminowanie ewentualnych błędów i upewnienie się, że końcowe tłumaczenia techniczne w pełni zgadzają się z oczekiwaniami i wytycznymi przekazanymi nam przez klienta, oraz spełniają normy PN-EN ISO 17100:2015-06, według których pracujemy.

 

Wszystkie realizowane przez nas tłumaczenia techniczne przechodzą przez kilkuetapowy proces weryfikacji: wykonane tłumaczenia techniczne są następnie poddawane weryfikacji, po czym trafiają do DTP. Ostatnią częścią tego procesu jest analiza i kontrola zgodności tłumaczenia z wymogami Zamawiającego oraz wewnętrznym systemem zarządzania jakością używanym przez nasze biuro tłumaczeń. Ten wieloetapowy proces kontroli jest gwarancją najwyższej jakości przekładu i zadowolenia naszych Klientów.

 

Tłumaczenia techniczne – cena

Tłumaczenia techniczne bywają trudne do wycenienia przede wszystkim ze względu na wysoki stopień zróżnicowania źródła tłumaczonych  teksów oraz ich formatów, skąd też najczęściej wymagają one indywidualnej wyceny. Jeżeli potrzebują Państwo tłumaczenia techniczne go i pragną Państwo skorzystać z usług biura tłumaczeń CAPITAL, zapraszamy do zamówienia bezpłatnej wyceny poprzez wypełnienie formularza wyceny, za pomocą którego można przesłać informacje i szczegóły dotyczące zlecenia.

tłumaczenia przysięgłe

POTRZEBUJESZ TŁUMACZENIA?

Zleć je CAPITAL!

Szybko i tanio wykonamy Twoje zlecenie. Skorzystaj z opcji niezobowiązującej bezpłatnej wyceny, by poznać koszt tłumaczenia.