biuro@tlumaczenia-capital.pl
 
 
 

Tłumaczenia specjalistyczne

Czym są tłumaczenia specjalistyczne?

Tłumaczenia specjalistyczne to  tłumaczenia dotyczące konkretnych specjalistycznych dziedzin lub branż. Tłumaczenia specjalistyczne w bardzo wielu przypadkach są przekładami o bardzo zaawansowanym stopniu trudności. Właściwe wykonanie takiego tłumaczenia jest możliwe tylko w wypadku, gdy tłumacz posiada dogłębną wiedzę z zakresu danego sektora branżowego, a także doskonałą znajomość i zrozumienie specyfiki terminologii i nazewnictwa, jakimi wewnątrz tego sektora się operuje. Tłumaczenia specjalistyczne najczęściej dotyczą branż takich jak: finanse, bankowość, ekonomia, medycyna, farmacja, prawo, marketing, reklama, i wiele innych.

Tłumaczenia specjalistyczne – kompetencja, wiedza i doświadczenie

W związku z tym, że w przypadku branż specjalistycznych tłumaczenia językowe wymagają od tłumacza szczególnych kompetencji i umiejętności, to, komu ich wykonanie powierzymy będzie miało kluczowe znaczenie. A zatem, zlecając tłumaczenia specjalistyczne warto wybrać do tego celu biuro tłumaczeń mogące się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w realizacji tego rodzaju przekładów.

Biuro tłumaczeń CAPITAL ma na swoim koncie współpracę z wieloma  Klientami biznesowymi i korporacyjnymi, których spektrum działania i usług obejmuje wiele różnorodnych, niejednokrotnie niszowych branż. Realizowane przez nas tłumaczenia specjalistyczne dotyczyły m.in. sektora finansowego i bankowego, a także marketingu i reklamy, ekonomii, medycyny czy prawa. W przypadku każdego powierzonego nam przekładu specjalistycznego, korzystamy z pomocy i wsparcia specjalistów w danej dziedzinie, dzięki czemu realizowane przez nas tłumaczenia specjalistyczne zawsze są najwyższej jakości.

 

 

Tłumaczenia specjalistyczne – branże

Tłumaczenia specjalistyczne  realizowane przez biuro tłumaczeń CAPITAL dotyczą m.in. następujących dziedzin i branż:

 • ekonomia
 • finanse
 • bankowość
 • prawo
 • medycyna
 • farmacja
 • teksty naukowe
 • przemysł
 • technika
 • marketing
 • reklama
 • informatyka
tłumaczenia przysięgłe
 
tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczenia specjalistyczne – DTP i DRUK

Niejednokrotnie, tłumaczenia specjalistyczne dotyczące niektórych z powyżej wymienionych dziedzin wymagać mogą zastosowania dodatkowych narzędzi lub usług, tak by w ręce Klienta mogło trafić kompletne tłumaczenie opracowane pod względem wizualnym i graficznych. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych Klienów, w naszej ofercie mamy również usługi DTP (skład graficzny i przygotowanie do druku) oraz druku. Tak kompleksowe podejście pozwala naszym Klientom zaoszczędzić czas i pracę, bowiem otrzymują oni kompletne wykonane przez nas tłumaczenia specjalistyczne, merytorycznie i fizycznie odpowiadające oczekiwaniom i wytycznym Zamawiającego.

 

 

Tłumaczenia specjalistyczne – cena

Tłumaczenia specjalistyczne bywają trudne do wycenienia przede wszystkim ze względu na wysoki stopień zróżnicowania źródła tłumaczonych  teksów oraz ich formatów, skąd też najczęściej wymagają one indywidualnej wyceny. Jeżeli potrzebują Państwo tłumaczenia specjalistyczne go i pragną Państwo skorzystać z usług biura tłumaczeń CAPITAL, zapraszamy do zamówienia bezpłatnej wyceny poprzez wypełnienie formularza online, za pomocą którego można przesłać informacje i szczegóły dotyczące zlecenia.

tłumaczenia przysięgłe

POTRZEBUJESZ TŁUMACZENIA?

Zleć je CAPITAL!

Szybko i tanio wykonamy Twoje zlecenie. Skorzystaj z opcji niezobowiązującej bezpłatnej wyceny, by poznać koszt tłumaczenia.